Поради подорожуючим Туризм подій Фільм «7 чудес Полтави» Керівникам туристичних фірм   
Полтава туристична
 

Петлюра Симон Васильович

Симон Васильович Петлюра (1879 - 1926) - політичний, військовий діяч України, який очолював Директорію Української Народної Республіки (УНР).

Народився Симон Петлюра у Полтаві 5 травня 1879 р. Освіту здобув у духовній семінарії Полтави. 1900 рік у біографії Петлюри позначений вступом в революційну українську партію. З тих пір почалася його активна партійна діяльність. Трохи пізніше виступив одним із засновників, а потім і лідерів соціал-демократичної робітничої партії. Коли ж у 1917 році була проголошена УНР, недовго пропрацював в уряді на посаді військового секретаря.

У 1918 році, після державного перевороту Скоропадського, Симон Петлюра став відомий як найяскравіший представник опозиції режиму диктатури. Після відновлення УНР, управління було передане В. Винниченку. А в лютому 1919 року майже вся повнота влади перейшла до Петлюри.

За період правління Петлюрою було проведено кілька реформ, в основному військових. Він сформував армію, яка виступала проти захоплення України Червоною Армією. Проводячи війну з Польщею, програв, після чого емігрував з УНР в 1920 р. Потім з Польщі Петлюра переїхав в Угорщину, Австрію, Швейцарію, Францію. У Парижі 25 травня 1926 р. Петлюра був убитий.

© В. Павлов, 2009–2020.