Поради подорожуючим Туризм подій Фільм «7 чудес Полтави» Керівникам туристичних фірм   
Полтава туристична
 

Убийвовк Олена Костянтинівна

Народилася 22 листопада 1918 року в Полтаві в сім'ї лікаря. Українка. В 1937 році закінчила з відзнакою середню школу № 10 (нині — Полтавська загальноосвітня школа № 10 імені В. Г. Короленко). Працювала в рідній школі піонервожатою. В тому ж році вступила на астрономічне відділення фізико-математичного факультету Харківського університету. Влітку 1941 року, після закінчення 4-го курсу університету, перед самим початком Великої Вітчизняної війни, приїхала у Полтаву до батьків.

Війна застала Лялю (так її називали рідні і друзі) в Полтаві. Після окупації міста фашистськими військами, Убийвовк створила підпільну групу «Нескорена полтавчанка». Разом із товаришами вона збирала зброю, вела антифашистську агітацію серед жителів Полтави. Підпільникам вдалось встановити зв'язок з партизанським загоном.

6 травня 1942 року були заарештовані усі найактивніші учасники групи. Серед них була і Ляля Убийвовк. Лялю катували і допитували 26 разів. Після жорстоких тортур вона була розстріляна разом з п'ятьма іншими підпільниками за міським цвинтарем у Полтаві 26 травня 1942 року.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 року Убийвовк Олені Костянтинівні за мужність і героїзм, проявлені в боротьбі з німецько-фашистськими окупантами було присвоєне звання Героя Радянського Союзу (посмертно).

На фасаді будинку середньої школи № 10 на вулиці Пушкіна, в якій у 1927–1937 роках навчалася Ляля Убийвовк, встановлена меморіальна дошка. Її ім'ям названо одну з вулиць Полтави та Харкова, а 28 жовтня 1967 на честь «нескореної полтавчанки» встановлений гранітний монумент.

Також в її честь названий астероїд головного поясу — 2164 Ляля.

© В. Павлов, 2009–2020.