Поради подорожуючим Туризм подій Фільм «7 чудес Полтави» Керівникам туристичних фірм   
Полтава туристична
 

Туризм подій м. Полтава

І. Свято сала (м. Полтава, січень, вул. Соборності)

Сало - національний продукт, який користується ні з чим не зрівняною популярністю в усіх українців без різниці віку, статі чи то політичних уподобань. У січні 2008 року за ініціативи підприємців "Козацького табору" в Полтаві вперше відбулося "Свято сала". Кожного року свято має свою особливість. Так полтавці та гості міста мали можливість скуштувати "сало в шоколаді", "сало в шампанському", "сало з родзинками", "суші-сало".

В усіх присутніх є унікальна можливість придбати м'ясні вироби найкращих полтавських виробників: різні види сала, домашньої ковбаси, кручеників тощо. Цікаві та пізнавальні конкурси зайвий раз підтвердять унікальність Полтави у розвитку по-справжньому народного промислу: в місті два пам'ятника "Одвічній годувальниці українського народу", єдиний в країнах СНД Інститут свинарства Української академії аграрних наук імені О. Квасницького. Окрім того, найкращі творчі колективи міста створюють усім присутнім святковий гарний настрій.

ІІ. Свято полтавської галушки (м. Полтава, червень, Соборний майдан)

Полтавців справедливо називають "галушечниками". В місті відомо понад п'ятдесяти рецептів галушок, як класичного приготування - відварені на пару у курячому бульйоні з м'ясом, так і з начинкою: печінка, шкварки, капуста, сир, цибуля, кріп, сало тощо. Підтримуючи брендову страву Полтави, щороку проходить традиційне Свято полтавської галушки. На Соборному майдані міста розташовується "Містечко майстрів", найкращі виробники ресторанного господарства, проходять "майстер-класи" з приготування галушок. Центральною подією свята стає кулінарний конкурс "Полтавська битва - битва кухарів" та конкурс на швидкість поїдання галушок. У 2008 році полтавська галушка діаметром 43 см. та вагою 10 кг. потрапила до Книги рекордів України категорії "Кулінарні вироби, розміри".

ІІІ. Річниця Полтавської битви (м. Полтава, 27 червня, вул. Шведська Могила, 32)

Серед доленосних подій, які мали великий вплив на європейську історію, поправу, належне місце посідає Полтавська битва 27 червня 1709 року. Завдяки останній, Полтава поч. ХІХ ст. почала розбудовуватись як справжнє губернське місто з неповторним архітектурним обличчям. Сама баталія поч. ХVІІІ ст. продемонструвала світові, що Україна-Гетьманщина прагнула до свободи.

З 2009 року щорічно на території музейного містечка Поля Полтавської битви під гаслом "Час лікує рани" відзначається річниця баталії. Комплекс заходів із вшанування пам'яті за загиблими воїнами, передбачає ряд культурно-пізнавальних атракцій: виступ фольклорно-етнографічного ансамблю "Яківчанські витівки", "Музичний намет музики ХVІІІ ст.", майстер-класи з виготовлення традиційної української ляльки-мотанки, намет "В гостях у гончара". Кульмінацією заходу є фрагмент військово-історичної реконструкції Полтавської битви.

ІV. День незалежності України (м. Полтава, 24 серпня)

До найголовнішого свята Держави Полтава готується ретельно й заздалегідь. До пам'ятників Т.Г.Шевченку, Загиблим українським козакам зранку покладаються живі квіти. Перша половина дня проходить в урочистостях з нагоди вручення міської щорічної премії імені Самійла Величка - найвідомішого українського літописця, до того ж нашого земляка. Впродовж дня приваблює полтавців та гостей міста виставка-продаж декоративно-ужиткового мистецтва "Містечко майстрів на Жовтневій". Неменше насичена програма настає увечері на Співочому полі імені Марусі Чурай. Святковий концерт кращих колективів міста та Полтавщини завершується традиційним захоплюючим феєрверком.

V. День міста (м. Полтава, 23 вересня)

23 вересня 1943 року військами Степового фронту Полтава була визволена від німецько-фашистської окупації. Пам'ять про страшні роки поневолення увічнюється як молоддю, так і сивочолими ветеранами Великої Вітчизняної війни. З нагоди Дня міста музейні установи працюють в режимі "Дня відкритих дверей". Найкращі творчі колективи улаштовують безоплатні виступи просто неба. Головна вулиця міста - Жовтнева традиційно приймає чисельних шанувальників декоративно-ужиткового мистецтва Полтавщини: опішнянських гончарів, решетилівських майстрів ткацтва тощо. Перетворюється на живе барвисте людське море різноманітних вишиванок.