Поради подорожуючим Туризм подій Фільм «7 чудес Полтави» Керівникам туристичних фірм   
Полтава туристична
 

Адреса:

перехрестя вулиць Котляревського та Пушкіна

Пам’ятник Нескоренним Полтавчанам

«Нескорена полтавчанка» – підпільна комсомольська молодіжна організація. Створена у листопаді 1941 року в Полтаві. До її складу входило 20 чол., у тому числі один комуніст, 5 комсомольців і 14 чоловік позаспілкової молоді. Одним з керівників організації стала піонервожата полтавської середньої школи № 10 комсомолка О. К. Убийвовк. До «Нескореної полтавчанки» приєдналися також підпільні групи, що діяли в Мачухах, Абазівці, Мар'янівці, Шкурупіях.

Організація мала два радіоприймачі, з допомогою яких приймалися, а також поширювалися серед населення зведення Радіоінформбюро. Крім того, члени групи виготовляли і поширювали антифашистські листівки. Всього було поширено різних назв листівок до 2 тис. примірників. Група патріотів також брала участь у визволенні радянських військовополонених, зірвала кілька відправлень молоді до Німеччини, готувала диверсійні акти.

6 травня 1942 р. гестапо заарештувало найактивніших учасників організації і серед них штаб «Нескореної полтавчанки». У їх числі була й Убийвовк. Усі вони були розстріляні; організація припинила свою діяльність.

У 1965 році Ляля Убийвовк посмертно удостоєна звання Героя Радянського Союзу.

1967 року у Полтаві встановлено пам'ятник Нескореним полтавчанам.

Радянським патріотам присвятив свою повість Олесь Гончар, драматург Петро Лубенський написав п'єсу «Нескорена полтавчанка».

© В. Павлов, 2009–2020.

Фотогалерея: