Поради подорожуючим Туризм подій Фільм «7 чудес Полтави» Керівникам туристичних фірм   
Полтава туристична
 

Пам’ятники

Братська могила російських вояків

На другий день після Полтавської битви в братській могилі було поховано 1345 російських воїнів. У 1849 році над могилою було споруджено пам’ятник.

Меморіальний комплекс солдатської слави

На цьому місці поховано воїнів, які віддали своє життя, захищаючи Полтаву від фашистських загарбників. Біля підніжжя пам’ятника горить вічний вогонь.

Могила І. П. Котляревського

Могила виликого полтавського поета знаходиться на міському кладовищі. На могилі встановлено гранітний обеліск з бронзовим барельєфом з портретом І. Котляревського.

Монумент Слави

Пам'ятник знаходиться в самому серці Полтави - в центрі Круглої площі. Був створений у 1805-1811 роках на честь 100- річчя Полтавської битви.

Пам’ятні знаки на місці колишніх редутів

Напередодні Полтавської битви було споруджено 10 редутів, на місці яких у 1939 році було встановлено гранітні обеліски.

Пам’ятний знак Марусі Чурай

Інша назва - пам'ятний знак Українській пісні. Монумент втілений у постаті легендарної Марусі Чурай, що мала надзвичайної краси голос та склала чимало пісень, що стали всенародно улюбленими.

Пам’ятний знак Полтавській галушці

Пам’ятний знак було відкрито 1 квітня 2006 року, а також внесено до міської символки міста.

Пам’ятник І. П. Котляревському

Відкриття пам'ятника було присвячене 100-літтю написання поеми "Енеїда". Це був перший в світі пам'ятник великому поету України. На фігурному постаменті знаходиться бронзовий бюст І. П. Котляревського, прикрашений бронзовим вінком зі стрічками, що символізує повагу і пам'ять.

Пам’ятник загиблим українським козакам

Пам'ятник "Козацької слави" виконано з використанням найважливіших козацьких атрибутів. На зеленому пагорбі встановлено Козацький Хрест з написом "Українським загиблим козакам" і двома бунчуками. На центральному камені пам'ятника розміщено герб міста Полтава.

Пам’ятник захисникам Полтави (О. С. Келіну)

Встановлений 1909 року на місці 4-го бастіону Полтавської фортеці. Монумент присвячено 200-річчю Полтавської битви.

Пам’ятник М. В. Скліфосовському

Пам’ятник видатному вченому-хірургу розташований на території Полтавської обласної клінічної лікарні. На гранітному постаменті знаходиться напис: «Від хірургів Радянської України та вдячних полтавчан».

Пам’ятник М. В. Гоголю

Пам'ятник являє собою бронзову скульптуру письменника, що сидить у задумі, поклавши одну руку з розгорнутою книжкою на коліно, а в другій тримає олівець.

Пам’ятник на місці відпочинку Петра I

Пам'ятник споруджено на місці, де Петро І відпочивав на другий день після перемоги у Полтавській битві.

Пам’ятник Нескоренним Полтавчанам

Пам’ятник встановлено на честь членів молодіжної групи «Нескорена полтавчанка», що загинули у катівнях гестапо.

Пам’ятник О. І. Зигіну

Пам’ятник встановлено у 1957 році на честь генерал-лейтинанта О.І. Зигіна, що брав участь у першій світовій та Великій Вітчизняній війнах.

Пам’ятник О. С. Пушкіну

Пам’ятник встановлено на честь російського поета О. С. Пушкіна, життя і творчість якого були значною мірою пов’язані з Україною і Полтавщиною зокрема. Пам’ятник — бюст на гранітному постаменті — було відкрито 1987 року у Березовому гаю.

Пам’ятник Петру I

Перед входом до музею історії Полтавської битви стоїть пам'ятник Петру І. Бронзова скульптура, що зображує царя в натуральну величину.

Пам’ятник Т. Г. Шевченку

Пам'ятник великому українському поету Тарасу Григоровичу Шевченку встановлено напроти Краєзнавчого музею в Петровському парку. Монументальна фігура Кобзаря виростає з нагромадження масивних бетонних глиб, немов з могутньої скелі.

Пам’ятник шведам від росіян

Пам'ятник було споруджено 1909 року, через 200 років після Полтавської битви, на честь загиблих більше 7 тисяч шведських воїнів.

Пам’ятник шведам від шведів

Пам'ятник загиблим шведським воїнам встановлено в 1909 році на честь 200-річчя Полтавської битви за проектом шведського скульптора Теодора Лундберга.

Погруддя О. Д. Бутовського

Пам’ятний знак відкрито на честь барона О. Бутовського, що у ХІХ столітті разом з французом П’єром де Кубертеном відроджував Олімпійські ігри.

Подільська Вежа

Вежа служила для огляду території. Була споруджена з дерева за ескізами XVIII століття, висота - 8 метрів.

Ротонда пам’яті

Ротонда пам’яті загиблих учасників Полтавської битви побудована на території заповідника "Поле Полтавської битви" у 2009 році на честь 300-річчя Полтавської битви.