Поради подорожуючим Туризм подій Фільм «7 чудес Полтави» Керівникам туристичних фірм   
Полтава туристична
 
Архів новин:

Міжнародний день музеїв у Полтаві

Полтава – місто музеїв, різнопланових за своїм видовим змістом, з багатою, подекуди, унікальною фондово-експозиційною колекцією рівня національного значення, з інноваційними підходами в екскурсійній діяльності та щиро відкритих до своїх чисельних відвідувачів (Музейна галузь у цифрах і фактах – додається).

Музеї міста занесені до Державного реєстру пам'яток національного значення України. Завдяки, у т.ч. і, багатій історико-культурній спадщині музеїв міста, Полтава включена до Списку історичних населених місць України.

Відзначають Міжнародний день музеїв за рішенням Міжнародної ради музеїв щорічно з 1977 року 18 травня. Щороку галузеве свято має тематичну спрямованість, 2019-го – «Музеї як культурні центри: майбутнє традиції». Напередодні цього дня в Музеї-садибі письменника Панаса Мирного відбулася презентація новітньої технології «Доповненої реальності» в експозиційному просторі: «оживлення» головних героїв І-го з'їзду української інтелігенції 1903 року у Полтаві спільно з Панасом Мирним (розробник додатку "В гостях у Панаса Мирного" ФО-П Голота О.В.). Це 2-й вдало реалізований проект «Доповненої реальності» в полтавському музеї (започаткований у 2018 році в експозиційному просторі Художнього музею).

Вагомий внесок у справу збереження, примноження та популяризації історико-культурного надбання музейчиками міста був відзначений Почесними грамотами виконкому Полтавської міської ради, Департаменту культури і туризму ОДА, Полтавської обласної ради, Міністерства культури України. Традиційно відвідувачі музеїв 18 травня мали можливість безоплатно потрапити до полтавських музеїв, оскільки останні в своє професійне свято працюють в режимі «відкритих дверей».

Шановні полтавські музейники,
Ви найкращі, зі святом!