Поради подорожуючим Туризм подій Фільм «7 чудес Полтави» Керівникам туристичних фірм   
Полтава туристична
 
Архів новин:

Відкрито Етномузей пива та самогоноваріння

До найпоширеніших напоїв світової цивілізації, окрім звісно води, належить чай/кава та пиво. Останнє відомо ще з часів Шумеру і Стародавнього Єгипту. Є чим гордитися і теперішній Полтавщині, на теренах якої в часи Великої Скіфії (VІІІ – ІІІ ст.. до н.е.) цей хмільний напій був на другому місці після хлібу.

На сьогоднішній день процес пивоваріння, культура вживання цього напою знаходяться на надзвичайно високому рівні. Деякі країни, для прикладу у Бельгії, пиво та пивоваріння віднесені до культурної спадщини ЮНЕСКО. В країні за площею трохи більшою за Полтавщину та розділеною за мовною ознакою (три офіційні мови) об'єднуючим фактором є пиво.

Перший в Україні музей пивоваріння діє з 2005 року у Львові. Другий – щойно відкритий в Абазівці Полтавського району за 20 км. від Полтави автотраси М 03 – Е 40 (Київ – Харків). В експозиції галузевого музею представлені виключно оригінальні експонати, тобто вживані предмети, обладнання, супутні матеріали цього давнього промислу. За допомогою останніх відвідувачі потрапляють у світ цікавої та пізнавальної подорожі від зародження напою до його культури споживання. Карта Полтавської губернії з центрами пивоваріння, найвідоміший Диканський Кочубеївський пивний завод 70-х років ХІХ ст., дотримання Середньовічного Указу німецького імператора «Про чистоту пива», винахід Луї Пастера сер. ХІХ ст. та його вплив на розвиток галузі, ПАТ «Полтавапиво» 1965 року – це далеко на повний перелік цікавинок, які звучать та розкриваються в музеї. Місцезнаходження останнього – територія колишнього маєтку полтавського поміщика Михайла Абази. Серед найвідоміших відвідувачів – візит влітку 1845 року Тараса Шевченка. Гуральня, корчма та будинок для гостей – затримують Кобзаря в Абазівці понад очікуваного часу.

Музей працює з 9-00 до 18-00 год. за попереднім замовленням за тел.. 096-423-28-28.

Вартість вхідного квитка – 25,00 грн.

Вхідний квиток з екскурсією та дегустацією – 60,00 грн.