Поради подорожуючим Туризм подій Фільм «7 чудес Полтави» Керівникам туристичних фірм   
Полтава туристична
 
Архів новин:

Решетилівська вишиванка «білим по білому» в Національному переліку нематеріальної культурної спадщини України

Технологія виконання вишивки «білим по білому», яка притаманна Решетилівці Полтавської області, відповідним наказом Міністерства культури України від 29.06.2017 року №561 занесена до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Це перший крок, на думку Міністра Є.Нищука, в подачі документів задля визнання значимості решетилівської вишиванки на рівні ЮНЕСКО.

Включення елементів до Національного переліку здійснюється на підставі рішення Експертної ради Міністерства культури України, до складу якої входять відомі фольклористи та етнографи.

Основними носіями і центром збереження сучасної вишивки «білим по білому» є майстри та викладачі Решетилівського художнього професійного ліцею, вишивальниці приватної майстерні художніх промислів «Соломія», викладачі та учителі Решетилівської дитячої школи мистецтв, Решетилівської гімназії імені І.Л. Олійника та творчі родини.Нагадаємо, що на сьогодні до Національного переліку України включено 5 елементів нематеріальної культурної спадщини: Опішнянська кераміка, Косівська мальована кераміка, Кролевецькі ткані рушники, Петриківський розпис – українське декоративно-орнаментальне малярство ХІХ – ХХІ ст.ст., елемент «Козацькі пісні Дніпропетровщини».