Поради подорожуючим Туризм подій Фільм «7 чудес Полтави» Керівникам туристичних фірм   
Полтава туристична
 
Архів новин:

Винагорода знаходить своїх достойників

Свідченням не застиглості у часі музейного простору України, пошуків новітніх форм подачі історичного матеріалу, роботи з відвідувачами, спрямованої до зацікавленості в музеї – є поява 3-D технологій у вітчизняних музеях.

Згадана інновація в застосуванні музейного простору вже близько десятка років тому присутня в музеях Західної Європи та Північної Америки. 2012-го найбільший і один із найстаріших музеїв світу Лувр (музей з 1793 р.) з метою посилення зацікавленості туристів запровадив спеціальні портативні 3-D пульти керування ходом екскурсії: відвідувач самостійно обирає тематичний маршрут і бачить експонати в 3-D проекції.

Віртуальний тур по залах Ермітажу з оглядом на 360* дозволяє пройтися музеєм з максимальним ефектом присутності в ньому. Вершина 3-D технологій в музеях, поки що, знаходиться в Америці. В музеї Салвадора Далі (м. Сент-Пітерсберг) за допомогою спеціальних окулярів відвідувач бачить роботу художника, яка нібито оживає. Більше того, людина заглиблюється в суреалістичні реалії картини, немов знаходячись в середині полотна.

Першим з українських музеїв, якій втілив можливість пройтися експозиційними залами у віртуальному просторі, підтверджуючи, що інновація це не завжди столичні міста – стає Історико-краєзнавчий музей Кривого Рога. 2012-го його відвідувачі за допомогою окулярів з 3-D технологіями присутні в історії розвитку міста в об'ємному просторі з ефектом максимальної «присутності» в події. Після «провінційного» музею у 2013 році віртуальна екскурсія вперше з'являться в столичному – в Національному музеї медицини України.

У 2014 році з'являються 3-D технології в музейному просторі Полтави. Нині віртуальну прогулянку, сидячи за екраном комп'ютера, можна здійснити Музеєм-садибою Івана Котляревського та Музеєм історії Полтавської битви. Обидві екскурсії підсумок співпраці згаданих музеїв з Всеукраїнською газетою «День» в рамках проекту «Україна. Incognita» - «Музей он-лайн». Веб-сайт «Музейний Портал» містить віртуальну екскурсію Художнім музеєм (галерея мистецтв) імені М. Ярошенка.

Нинішнього, 2016 року робота з удосконалення інноваційного розвитку музейного простору міста у форматі 3-D проекції була продовжена завдяки співпраці з художниками проекту «Полтава 3D» (О.Ладін, О.Лебединський, І.Першина). Приємно відзначити, що копітка співпраця спільного проекту «Музей історії Полтавської битви» презентованого 27.06.2016 року отримала гідне відзначення членів журі Міської щорічної премії імені Самійла Величка. Керівник проекту – Олег Лебединський став лауреатом премії у номінації «За сприяння розвитку Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви».