Поради подорожуючим Туризм подій Фільм «7 чудес Полтави» Керівникам туристичних фірм   
Полтава туристична
 
Архів новин:

Звіт про роботу управління культури за І півріччя 2015 року

Полтава – це потужний культурний центр з установленими традиціями та великою культурною спадщиною. І важливим завданням та випробуванням для нас є сьогодні не втратити ті досягнення, які отримали у спадок від попередніх поколінь.

Тому, в цей нелегкий для нашої країни час, усвідомлюючи необхідність виховання національної свідомості, патріотизму, духовного збагачення підростаючого покоління та молоді, міська влада докладає зусиль не лише для збереження, а і примноження та розвитку галузі культури нашого міста.

Культурний потенціал Полтави представлений тридцятьма сімома закладами культури. В цих закладах працює близько тисячі професіоналів, які своєю повсякденною працею забезпечують культурне обслуговування полтавців та гостей міста.

Головною з умов повноцінного функціонування закладів культури є матеріальне забезпечення – це і ремонти, і придбання технічних засобів, оновлення існуючої бази сучасними приладами, комп'ютерною технікою, але, найголовніше, всі працівники галузі культури своєчасно і в повному обсязі отримують заробітну плату. Серед закладів культури є три комунальні підприємства які дотуються з міського бюджету на заробітну плату та комунальні послуги – це парк культури та відпочинку «Перемога» - п'ятсот тридцять шість тисяч гривень, Комунальне підприємство «Палац Дозвілля» - шістсот сімдесят дві тисячі гривень і міський духовий оркестр «Полтава», який у листопаді відзначатиме своє двадцятиріччя – один мільйон двадцять чотири з половиною тисячі гривень.

В цьому році рішенням сесії Полтавської міської ради виділені кошти з міського бюджету і вже проводяться капітальні ремонти на загальну суму п'ять мільйонів чотириста тридцять шість з половиною тисяч гривень, а саме:

 • Полтавська дитяча музична школа № 3 ім. Б.Гмирі – капітальний ремонт глядацької зали, розпочато у 2014, завершено у 2015 році, загальна сума – 300,0 тис. грн.
 • Полтавська дитяча музична школа № 1 ім. П Майбороди – капітальний ремонт глядацької зали, заміна вікон, дверей у новому корпусі – 650,3 тис. грн.
 • капітальний ремонт бібліотеки-філіалу № 1 – 998,4 тис. грн.
 • капітальний ремонт даху і заміна газових котлів у Полтавській дитячій художній школі – 699,2 тис. грн.
 • капітальний ремонт даху, заміна вікон, ремонт туалету у Полтавському міському будинку культури – 990,0 тис. грн.
 • Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» – фарбування даху на суму 100,0 тис. грн. та виготовлення технічної документації на оформлення земельної ділянки – 190,0 тис. грн.
 • Полтавський літературно-меморіальний музей Короленка – капітальний ремонт паркану – 300,0 тис. грн.
 • Парк культури та відпочинку «Перемога» – капітальний ремонт покрівлі адміністративного будинку - 142,4 тис. грн., ремонт вхідної стелі – 70 тис. грн.,
 • Комунальне підприємство «Палац дозвілля» - капітальний ремонт приміщень ганку і фасаду – 996,2 тис. грн.

За шість місяців поточного року здійснені придбання на загальну суму сімсот двадцять три з половиною тисячі гривень:

 • Для централізованої бібліотечної системи – комп'ютерна техніка на суму 150 тис. грн., поповнення бібліотечних фондів – 200 тис. грн.
 • Міський духовий оркестр «Полтава» – придбано нові костюми на суму 100,0 тис. грн.
 • Полтавська дитяча художня школа – технічні засоби навчання – 50,0 тис. грн.
 • Полтавська дитяча музична школа № 3 – придбання крісел для глядацької зали – 99,5 тис. грн.
 • Парк культури та відпочинку «Перемога» – лавки, урни – 124 тис. грн.

Важливим вектором в роботі міської влади є підтримка талановитих митців Полтави та підростаючого покоління. В зв'язку з цим у 2015 році відновлено вручення щорічних міських премій імені Гоголя, Короленка, Котляревського, Ярошенка та Самійла Величка та в декілька разів збільшено їх призовий фонд, що дає змогу відзначити більшу кількість переможців та лауреатів.

Життя нашого міста завжди багате культурними подіями та загальноміськими святами, які широко висвітлювалися у засобах масової інформації – на сайті Полтавської міської ради, на телеканалах ІРТ, «Місто».

Начальник управління культури виконавчого комітету Полтавської ради
Л.Кречко