Поради подорожуючим Туризм подій Фільм «7 чудес Полтави» Керівникам туристичних фірм   
Полтава туристична
 
Архів новин:

Навчальна лекція фінського професора на Полі Полтавської битви

В рамках офіційного візиту Надзвичайного і Повноважного посла Фінляндії в Україні пані Арї Макконен 12 березня 2013 року в Музеї історії Полтавської битви відбулася навчальна лекція фінського історика, професора Інституту досліджень історії (м. Гельсінкі), доктора суспільно-політичних наук Пекка Вісурі. Тема лекції "Фінсько-українські паралелі у військовій історії від Полтавської битви до Другої світової війни".

Фінський дослідник історії дав ретроспективний огляд основних подій Великої Північної війни 1700 - 1721 років, у тому числі і Полтавської битви 1709 року, зупинився на наслідках війни для Фінляндії, як складової частини тодішнього Шведського королівства. Період російського панування 1809 - 1917 роки, розпочатий приєднанням Фінляндії до царської Росії Олександром І на правах "губернії з автономним правом". Висвітлені наслідки Брест-Литовського миру 1918 року як для Фінляндії - отримання незалежності, так і для України - "відносна незалежність". Перипетії так званої "Зимової війни" 1939 - 1940 років: радянсько-фінська війна.

Лекційний матеріал супроводжувався кольоровими слайдами: портретами військовоначальників, картами бойових дій тощо. З лекцією ознайомились викладачі полтавських ВУЗів, історики-краєзнавці, представники Спілки екскурсоводів Полтавщини, студенти.

З матеріалами лекції можна ознайомитися на сайті ДІКЗ "Поле Полтавської битви".