Поради подорожуючим Туризм подій Фільм «7 чудес Полтави» Керівникам туристичних фірм   
Полтава туристична
 

Музеї

Ботанічний сад Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка

Ботанічний сад розташований на рельєфній території східної частини міста і містить кілька відділів: дендрарій, відділ квітково-декторативних рослин, музей українського квітникарства, зелений клас, альпійську гірку, відділ сільськогосподарських та лікарських культур, плодовий сад.

Краєзнавчий музей ім. В. Кричевського

Один з найстаріших музеїв України засновано у 1891 році як природничо-історичний музей Полтавської губернії. Загальна кількість експонатів — понад 300 тис.

Літературно-меморіальний музей І. П. Котляревського

Музей знаходиться у старовинному будинку, який, за переказами, належав відомому поету і драматургу В. В. Капністу. Будівля музею внесена до Списку пам’яток архітектури національного значення.

Літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка

До музейного комплексу видатного письменника-демократа входять: меморіальна садиба — пам’ятка історії кінця XIX—XX ст., флігель, де міститься виставкова зала, та могила письменника на території парку «Перемога».

Літературно-меморіальний музей Панаса Мирного

Музей відомого класика української літератури міститься в будинку, в якому протягом 1903—1920 років власне жив і працював Панас Рудченко, відомий під літературним псевдонімом Панас Мирний.

Музей історії органів внутрішніх справ Полтавщини

Існування музею розпочалося з кімнати-музею при обласному управлінні внутрішніх справ у 1967 році. На той час це був один з перших музеїв міліції Радянського Союзу.

Музей історії Полтавської битви

Музей історії Полтавської битви, що відбулася 27 червня (8 липня) 1709 року за участі російської армії Петра I і шведської армії Карла XII. Музей засновано у 1909 році з нагоди 200-річного ювілею баталії.

Музей авіації і космонавтики

Шість залів музею містять ужиткові речі космонавтів, моделі космічних кораблів, наочний матеріал — загалом близько 4 тисяч експонатів.

Музей військ зв’язку Збройних сил України

В ангарі закритого типу розміщені зразки техніки зв’язку, починаючи з часів Великої Вітчизняної війни і до теперішнього часу, історичні документи створення навчального центру, макетований фрагмент бойових дій Великої Вітчизняної війни, відтворена землянка командира партизанського загону, стенди з інформацією та фотоматеріалами про частини військ зв’язку сучасних ЗС України.

Музей важкої бомбардувальної авіації

Музей складається з 13 залів експозиції та стоянки літаків під відкритим небом. В музеї знаходяться унікальні експонати – літаки Ту-160, Ту-95МС Ту-22М3, Ту-22, Ту-16, Ту-134УБЛ, Су-15, Ан-2; гвинтокрили Мі-8 та Мі-2.

Музей-садиба І. П. Котляревського

Садиба видатного українського письменника І. П. Котляревського — затишний меморіальний комплекс, що складається з будинку поета, повітки, комори та колодязя-журавля. Будинок містить п’ять покоїв з максимально точно відновленим інтер’єром.

Полтавська гравіметрична обсерваторія Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна

Полтавська обсерваторія заснована навесні 1926 року.

До 1938 року обсерваторія виконала великий обсяг робіт з гравіметричного картографування території України. Протягом 1930 —1997 років — дослідження припливних деформацій Землі. З 2001 року проводяться GPS спостереження.

Художній музей ім. М. Ярошенка

В музеї, що з 1999 року має нове приміщення, експонується понад 9 тис. експонатів образотворчого мистецтва. На першому поверсі музею міститься зала дитячої творчості ім. Саші Путрі.